Festivali

Na Weekend.16 nagrađeni najuspešniji učesnici inovativnog gastronomskog takmičenja

Festivali

Nuvilab iz Južne Koreje pobednik FoodTech StartUp takmičenja za 2023.

 

U sklopu Weekend.16 dodeljene su nagrade najuspešnijim učesnicima popularnog FoodTech StartUp Competitiona, a ovogodišnji pobednik je Nuvilab iz Južne Koreje. Reč je o takmičenju za startupove čiji je cilj pronalazak novih talenata i kreativnih ideja i podrška uspešnih potencijala u svetu prehrambene i ugostiteljske industrije, dok je najveći fokus usmeren na osmišljavanje dugoročnih rešenja koja će pomoći u savladavanju savremenih izazova u globalnoj gastronomskoj zajednici. Iza ovog sjajnog projekta stoje Maistra Hospitality Group, Infobip, Kaufland i agencija Pepermint.

Kako je naša kompanija krenula da raste, želeli smo da se globalno proširimo. Tako smo došli do ovog takmičenja i shvatili da bi to bila odlična prilika za dalji razvoj naše firme i za proširenje na evropsko tržište”, rekao je pobednik Aydeen Lee, Global Business Development Manager Nuvilaba, naglašavajući razlog zbog kojeg su odlučili da se prijave na FoodTech StartUp Competition. Pobedničko rešenje Nuvilaba prati inovativnost, održivost i korišćenje napredne tehnologije, a reč je o proizvodu koji sadrži kamere i skenere pomoću kojih analiziraju ostatke hrane na tanjirima, dok AI obrađuje prikupljene podatke i daje savete kako smanjiti food waste.

Novost na drugom po redu FoodTech StartUp takmičenju je što su ove godine proglasili još jednog pobednika zbog velikog interesovanja malih i regionalnih inovatora. Pobednik nove kategorije retail je Ruralina, startup iz Splita, čije digitalno rešenje pruža jednostavnu interakciju među ljudima, proizvođačima i organizacijama, omogućujući malim dobavljačima da se razvijaju kroz njihovu platformu.

Jako smo ponosni da je ovo već druga godina FoodTech StarUp Competitiona. Na takmičenje su se prijavili startupovi iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Srbije, naša regija, međutim imali smo startup iz Italije, Indije, Južne Koreje, Sjedinjenih Američkih Država pa čak i s Haitija. Naš doseg više nije region, nego mi kada imamo nešto zanimljivo postižemo globalni reach i to je nešto fascinantno. Takođe, ove godine smo imali pravi izazov prilikom odabira pobednika jer nas je puno inovativnih rešenja oduševilo“, rekla je Tina Lupieri.

Ovogodišnje izdanje FoodTech StartUp takmičenja započelo je još u maju na jednom od vodećih evropskih gourmet festivala – Weekend Food Festivalu. Takmičenje okuplja startupove čije delovanje pripada jednoj od sedam kategorija, uključujući: Agriculture Tech, Food Science, Food Product i Health Coaching, Food & Hospitality services, Food Supply Chain & Retail, Food Delivery i Food Waste. Koncept FoodTech Startup Competition razvijen je po uzoru na globalne trendove, a glavni cilj je pružiti jedinstvenu digitalnu platformu novim, perspektivnim igračima na kulinarskoj sceni u probijanju na svetsko tržište.

Nakon dodele nagrada, najavljeno je i novo, treće izdanje Weekend Food Festivala koji će se održati od 19. do 21. aprila 2024. godine u Rovinju zbog kojeg će ovaj šarmantni gradić ponovno postati središte svetski poznatih chefova, ugostitelja i svih foodija, i izvor senzacionalnih mirisa i okusa.

Više detalja o FoodTech takmičenju možete pronaći ovde.
 

Foto: Mario Pavlović

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Više u Festivali

Proglašene Kampanje Sa Svrhom 2023

Advertiser Serbia21. новембра 2023.

Produžen rok za prijave za BalCannes do 27. 11. – dokažite da ste najbolji u regiji!

Advertiser Serbia13. новембра 2023.

Jeste li se već našli u velikom kreativnom reportu regije? Još kratko imate priliku za to na BalCannesu!

Advertiser Serbia10. новембра 2023.

MOJCA BRIŠČIK, Golden Drum: „Na pravom smo putu da Golden Drum ponovo učinimo sjajnim, kao što je bio 90-ih godina“

Advertiser Serbia2. новембра 2023.

Produžen rok za „Kampanje Sa Svrhom“

Advertiser Serbia16. октобра 2023.

Uskoro se zatvaraju prijave za ovogodišnju dodelu nagrada SoMo Borac

Advertiser Serbia13. октобра 2023.

Prvostepeni žiri Effie Slovenija 2023 izabrao finaliste

Advertiser Serbia13. октобра 2023.

Proglašeni pobednici Golden Drum Festivala 2023

Advertiser Serbia11. октобра 2023.

Uz tri jednostavna koraka osvojite statue BalCannesa, velikog regionalnog takmičenja kreativnosti!

Advertiser Serbia6. октобра 2023.

Festival Golden Drum proglasio finaliste

Advertiser Serbia1. октобра 2023.

Poznat program festivala Golden Drum

Advertiser Serbia28. септембра 2023.

Druga sezona podcasta u organizaciji SoMo Borca: Miran Pavić o trendovima u medijskoj industriji i pretplatama kao business modelu

Advertiser Serbia27. септембра 2023.

Znate li da zadržite pažnju korisnika? Evo kako je L’Oreal to uspeo na Snapu!

Advertiser Serbia25. септембра 2023.

Prvi HR.Weekend oduševio sve posetioce

Advertiser Serbia25. септембра 2023.

Golden Drum, festival kreativnosti: Povećanje broja prijavljenih radova na takmičenje

Advertiser Serbia24. септембра 2023.