
Tokom narednih nekoliko sedmica predstavićemo istaknute projekte komunikacijske/kreativne industrije. Na ovaj način želimo da široj publici predstavimo ovu vrstu projekata na celovit način, koji podrazumeva ne samo vizuelne i audio produkte, već i bitne podatke i informacije o samom projektu. Ovoga puta čast je pripala agenciji Represent Communications i projektu „125 godina Beogradske berze“ za Beogradsku berzu…Priredila Snežana Milić
IDEJA I NJENI EFEKTI. O PROJEKTU: Beogradska berza obeležila je 2019 125 godina od osnivanja i 30 godina od ponovnog otpočinjanja rada. Ovaj važan jubilej za instituciju od nacionalnog značaja, koja kroz tri veka svedoči o promenama našeg društva, zahtevao je sveobuhvatan pristup u planiranju koncepta obeležavanja jubileja, kao i pažljivo osmišljenu komunikacijsku strategiju.
Ideja je bila da se kreira spektakularan događaj Svečana akademija koji će na adekvatan način predstaviti značaj Beogradske berze, njenu istoriju kroz koji se prožima i istorija moderne srpske države, tradiciju, uspešno poslovanje, ali i izazove u proteklim decenijama.
CILJNE GRUPE
Pažljivo su mapirane ciljne grupe, kojima se obraća:
Uža ciljna grupa: donosioci odluka, predstavnici Vlade, poslovni ljudi, poslovna udruženja, mediji
Šira ciljna grupa: opšta javnost
Na osnovu ciljnih grupa kreiran je i koncept proslave jubileja.
KONCEPT DOGAĐAJA: Svečana akademija se sastojala od oficijelnog dela, pozdravnih govora učesnika, namenskog dokumentarnog filma o BG Berzi, igrokaza u izvođenju Reflektor teatra, izložbe i svečanog koktela za zvanice.

VIZUELNI IDENTITET – Za potrebe događaja agencija Represent Communications je kreirala krovni vizuelni identitet, koji je primenjen na sve ostale elemente: pozivnicu, backdrop, video materijale, izložbu…
Događaj je organizovan za oko 200 zvanica, među kojima su bili predstavnici Vlade, Narodne banke Srbije, ministarstava, finansijskih institucija, brojnih privrednika i medija.


Kao lokacija odabran je atraktivan prostor Jugoslovenske kinoteke, koji je Represent Communications za ovu prigodu preuredio kako bi odgovarao potrebama događaja.
Prisutnima su se na ceremoniji obratili Dragana Stanić, viceguverner NBS, Siniša Krneta, sadašnji direktor Beogradske berze, Branislav Ćosić, prvi direktor Beogradske berze i Dragoljub Vukadinović, predsednik Metalac grupe.
UPOTREBA MEDIJA I REZULTATI. FILM – Za potrebe obeležavanja jubileja, kreiran je dokumentarni film koji je premijerno prikazan na samom događaju, a koji na zanimljiv način obrađuje temu poslovanja i istorijata Beogradske berze, čineći ga na taj način razumljivim širem auditorijumu. Film u trajanju od 27 minuta je sinergija bogate istorije Beogradske berze kroz razne epohe, a kroz tu priču je i na svojevrsan način ispričana i istorija srpske države s kraja 19. i 20. veka
PREDSTAVA – Da bi ovaj događaj u što većoj meri učinila posebnim i zanimljivim, agencija Represent Communications u saradnji sa Reflektor teatrom je producirala mini formu pozorišne predstave odnosno Igrokaza, koji su predstavljali zapravo istorijska razdoblja kroz koju je Berza prolazila, oslikavajući svakodnevni život građana u to vreme i uticaj istorijskih događaja na razvoj Berze i opšteg poslovanja u Srbiji od sredine XIX do sredine XX veka.

IZLOŽBA – Kao dodatnu vrednost celom događjaju, Represent Communications je želeo da kreira izložbu originalnih artefakta koju su u vlasništvu Beogradske berze, kao što su menice, stare fotografije, origninalni ukazi Kralja Milana i druga zakonodavna dokumenta koju su menjala tok istorije Srbije i koja su samo ovog puta ekskluzivno bila izložena očima javnosti.
MEDIJI: Svečana akademija, kao i sam jubilej, privukao je pažnju velikog broja medija. Događaju je prisustvovalo 30 urednika i novinara iz praktično svih redakcija, a zabeleženo je više od 50 objava, u print i elektronskim medijima. Siniša Krneta, predsednik BG berze, dao je nekoliko intervjua za ugledne magazine koji prate ekonomske teme, i takođe je gostovao na javnom servisu.





REZULTAT:
• Uspešno organizovana Svečana akademija i obeležen važan jubilej na kreativan i do sada neviđen način
• Kreirana komunikaciona strategija koja je na pravi način komunicirala ključne poruke ka ciljnim javnostima
• Podignuta svest o važnosti i istorijatu Beogradske berze kod opšte javnosti
PROJEKTNI TIM.
Jovana Cakić, Public Relations Director
Irina Bulatović, Senior Account Manager
Marija Nikolić, Media Specialist
Uroš Mihailović, Event Specialist
Đorđe Mojsilović, Designer
Katarina Milanović, Producent
Marko Golubović, Montažer
Priredila: Snežana Milić
Izvor: Represent Communications
Facebook
Twitter
LinkedIn
RSS