Agencije

IAB MIXX Grand Prix za “Hvala vam, doktori” i McCann Beograd

The Coca-Cola Company, McCann Beograd i Drive višestruko nagrađeni na IAB MIXX festivalu

 

Kampanja “Hvala vam, doktori” osvojila je IAB MIXX Grand Prix, najprestižniju nagradu festivala, kao i Best campaign – COVID19 Crisis nagradu, a McCann Beograd i Drive nagrađeni su za kampanju Mistična tura, za klijenta The Coca-Cola Company sa dve nagrade – Best Cross Media Integration (brendirani storytelling sa posebno kreiranom komunikacijom za različite offline i online kanale) i Best Innovation, kampanja gde je interaktivnost tehnologije upotrebljena na inovativan način kombinujući nekonvencionalne tehnike kojima se oglašava proizvod ili usluga. Obe kampanje realizovane su u saradnji sa agencijom UM Beograd.

Zahvaljujemo se partnerima i klijentima na otvorenosti i energiji u kreiranju nekonvencionalnih kampanja, kao i timovima naših agencija na kreativnosti i posvećenosti u radu. Mi verujemo da svaki brend treba da ima smislenu ulogu u današnjem svetu i veoma smo ponosni što su ova dva projekta našla svoje mesto u vremenu u kome živimo,“ rekla je Jana Savić Rastovac, izvršna kreativna direktorka agencije McCann Beograd.

Veoma smo ponosni na osvojene nagrade jer potvrđuju da kompanije i brendovi mogu da se izdvoje od konkurencije i dođu do svojih potrošača upotrebom novih tehnologija i inovativnih kanala komunikacije. Tehnologija nam dozvoljava da pomeramo granice na liniji brend-potrošač i zato je važno da poruka i sadržaj budu prilagođeni konkretnom određenom trenutku. To je, naravno osnova, ali je pravi izazov u kreiranju zabavnog sadržaja koji stiže do pravih ljudi u različitim kontekstima. Svaka nova platforma stavlja nas pred novi izazov. Na nama je da na te izazove odgovorimo kreiranjem digitalne mape na kojoj će brendovi biti pozicionirani tako da se pamte,” rekla je Danka Trbojević, direktorka Drive agencije.

IAB MIXX Awards (Marketing and Interactive Exellence Awards), međunarodno priznato takmičenje za digitalne kampanje i projekte u Srbiji, jedino je globalno takmičenje koje je 100% – digital, a ove godine je održano četvrti put.

Drive i McCann Beograd su 2019. godine osvojili nagradu u kategoriji The Best Innovation sa kampanjom „Schweppes Character manual“ za The Coca-Cola Company.

Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Više u Agencije

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] REPRESENT COMMUNICATIONS CRNA GORA: „Biraj da ne bude kasno“ za Astra Zeneka i Univerzitet Crne Gore

Advertiser Serbia27. март 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] ŽIŠKA: „Heroj noći” za Xiaomi

Advertiser Serbia26. март 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] Agencija 404 / MYTY: „Rebranding SoMo Borac 24″

Advertiser Serbia25. март 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] KOMUNIKACIJSKI LABORATORIJ i BRUKETA&ŽINIĆ&GREY: „Priča vrijedna svakog slova” za Marodi

Advertiser Serbia24. март 2025.

TIHANA ELA KRUŽIĆ, Press Clipping: „Umjetna inteligencija može pogriješiti, mi smo kontrolori“

Advertiser Serbia20. март 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] SAATCHI & SAATCHI BEOGRAD: „Classic Festive Art Edition“ za NESCAFÉ

Advertiser Serbia20. март 2025.

Ana Csik i Mate Šola (McCann Zagreb) osvojili Grand Prix takmičenja Young Lions Croatia

Advertiser Serbia20. март 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] HOMEPAGE.CREATIVE.DIGITAL: „Coca-Cola podrška mladima platforma za online edukaciju“

Advertiser Serbia19. март 2025.

Direct Media United Solutions po treći put najbolja agencija za podršku online prodaji

Advertiser Serbia18. март 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] McCann Zagreb: „Probavna prognoza“ za Salvus

Advertiser Serbia18. март 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] IMAGO OGILVY: „Bolje stati nego zaspati“ za INA

Advertiser Serbia17. март 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] OVATION: „Chipsy Kings“

Advertiser Serbia14. март 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] BRUKETA&ŽINIĆ&GREY: „15 Years on Record“ za Rimac Automobili

Advertiser Serbia13. март 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] FUSION COMMUNICATIONS: „Reci NE nasilju nad ženama 2024″ za Avon

Advertiser Serbia11. март 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] ZOO agencija: „Domaće u glavnoj ulozi“ za Podravku

Advertiser Serbia10. март 2025.