Agencije

Završen Cannes Lions 2019 dodelom i trećeg Grand Prix-a za FCB NEW YORK USA i BURGER KING

U petak je zavšen 66. Međunarodni Festival kreativnosti, Cannes Lions

Tokom dva poslednja dana festivala dodeljenje su nagrade u kategorijama Mobile, Film, Innovation, Radio & Audio, Brand Experience & Activation, Creative Effectiveness, Creative eCommerce, Titanium, Glass: The Lion For Change i Sustainable Development Goals Lions, kao i specijalne nagrade.

Agencija FCB NEW YORK USA je osvojila Grand Prix u tri kategorije: Mobile, Direct i Titanium za kampanju The Whopper Detour, koju je realizovala za BURGER KING.

Serija od pet video snimaka za kampanju The Truth Is Worth It, koju je agencija FINAL CUT New York kreirala za THE NEW YORK TIMES, dobila je, pored Grand Prix-a u kategoriji Film Craft i Grand Prix u kategoriji Film.

Projekat agencije AREA 23, AN FCB HEALTH NETWORK COMPANY New York i kompanije WAVIO, See Sound osvojio je Grand Prix u kategoriji Innovation

Grand Prix u kategoriji Radio & Audio je osvojila agencija 360I New York za projekat Westworld: The Maze realizovan za HBO

null
U kategoriji Brand Experience & Activation Grand Prix je osvojila Microsoft-ova kampanja Changing the Game koja je kreirana od strane agencije McCANN NEW YORK USA

Agencija MARCEL Paris je osvojila Grand Prix u kategoriji Creative Effectiveness za kampanju Black Supermarket koju je realizovala za maloprodajni lanac CARREFOUR

Projekat kompanije DOCONOMY i agencije RBK COMMUNICATION Stockholm, DO Black – The carbon limit credit card, osvojio je Grand Prix u kategoriji Creative eCommerce

Grand Prix Glass – The Lion For Change je osvojila agencija VMLY&R POLAND Warsaw i projekat The Last Ever Issue kreiran za GAZETA.PL / MASTERCARD / BNP PARIBAS

Grand Prix u kategoriji Sustainable Development Goals je osvojila agencija CLEMENGER BBDO MELBOURNE AUSTRALIA za projekat The Lion’s Share realizovan za MARS

Dodeljene su i specijalne nagrade:

Mreža godine je McCann Worldgroup, drugo mesto je DDB Worldwide a FCB treće.
Agencija godine je Wieden+Kennedy, Portland; McCann, New York, drugo mesto a Droga5, New York treće
Nezavisna agencija godine Wieden+Kennedy, Portland; Droga5, New York je na drugom mestu; a treće JOHN X HANNES, New York
Holding godine Omnicom; zatim Interpublic Group i treće WPP.
– Nova nagrada od ove godine je Kreativni Brend godine koja slavi hrabre i napredne brendove. Prvo mesto je Burger King, drugo Nike i treće IKEA.
Apple je proglašen za Kreativnog oglašivača godine

Izvor: Advertiser Serbia

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.

Više u Agencije

KOMferencija: Iako kritikovani od mnogih, influenseri su nova generacija javnih ličnosti

Na konferenciji DIABLOG o budućnosti influencers marketinga – Vrednost industrije do 2022. godine 15 milijardi dolara

Istorija razvoja OOH oglašavanja u Srbiji #13: Prosto da pocrveniš

Objavljen program Effie Awards 2020

McCann Beograd agencija godine u Srbiji

Autorski članak TAMARE JOKANOVIĆ, Represent Communications: Golden Drum iz ugla jednog PR-a

Proglašen pobednički tim takmičenja MarTech Challenge: Emitto najbolji mladi startap u oblasti marketinga!

Na četvrtom DIABLOG-u tema društvena odgovornost blogera i influensera

Agencija Grayling osvojila nagradu Global SABRE Awards za Global Public Affairs Agency za 2019. godinu

Kolumna DARKA JOVANČIĆA, Digital Group Account Manager DIRECT MEDIA United Solutions: Da li možemo u potpunosti verovati veb-sajt analitici i zašto ne?

M2COMMUNICATIONS sa dva projekta u finalu za event godine na Eventiada IPRA festivalu u Moskvi

Istorija razvoja OOH oglašavanja u Srbiji #12: Kako banka opipava puls

21. SEMPL, MAIRA GENOVESE: Poznajete generaciju Z i aplikaciju o kojoj svi govore?

Agencija M2COMMUNICATIONS u finalu u dve kategorije za najprestižniju event nagradu na svetu

Istorija razvoja OOH oglašavanja u Srbiji #11: OOH u maloprodaji