
Agencije za istraživanje tržišta i javnog mnjenja, IPSOS i GfK postigli dogovor o kupovini na globalnom nivou, potvrđeno je za B92
Ipsos je postigao dogovor na globalnom nivou sa dosadašnjim konkurentom GFK o preuzimanju četiri ključna segmenta poslovanja: zadovoljstvo korisnika, zdravstvo, istraživanje inovacija i javnih poslova.
Jedan od uslova akvizicije je i preizumanja 1.000 stručnjaka iz GFK, istraživača i zaposlenih iz 25 zemalja u kojima je GfK poslovao u ovim segmentima.
„Oduševljeni smo što smo kupili 4 ključna sektora kompanije GfK koja posluju na tržištu već 25 godina, sa jakim menadžmentom i posvećenim profesionalcima. Dogovor je vođen našim fokusom na pružanje najbolje moguće usluge našim klijentima i našoj ambiciji da postanemo jači u pomenutim oblastima. Ovo je važno za naš plan da budemo što je moguće bliže potrebama klijenata, i za jačanje brenda Ipsos na globalnom nivou„, rekao je Didijer Truho, osnivač i direktor Ipsosa.
Izvor: B92
Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter
Facebook
Twitter
LinkedIn
RSS