Internet

Aplikacija Telegram preuzeta više od milijardu puta

Internet

Aplikacija sa sedištem u Dubaiju, koja je lansirana krajem 2013. godine, premašila je taj broj pre par dana, a kao njeno najveće tržište ispostavila se Indija.

 

To je drugo najveće svetsko tržište internet korisnika, na kojem je se nalazi približno 22% ukupnih instalacija Telegrama, saopštila je privatna kompanija Sensor Tower koja se bavi istraživanjem aplikacija.

Indiju prate Rusija i Indonezija, koje predstavljaju oko 10% i 8% svih instalacija. Instalacije aplikacije ubrzale su se 2021. godine, dostigavši oko 214,7 miliona instaliranja u prvoj polovini 2021. godine, što je 61% više u odnosu na prošlu godinu u odnosu na 133 miliona u prvoj polovini 2020. godine„, dodaje se.

Vredi napomenuti da se broj instaliranja ne poklapa sa aktivnom korisničkom bazom aplikacije. Na primer, početkom ove godine Telegram je imao oko 500 miliona mesečno aktivnih korisnika. Ali porast preuzimanja, koji se poklapa sa lošim postupanjem WhatsAppa u prenošenju svojih politika privatnosti na njegovu ogromnu bazu korisnika, ipak sugeriše da je Telegram u poslednjim kvartalima dobio dodatnu pažnju.

Telegram, koji je ranije ove godine prikupio više od milijardu dolara, petnaesta je aplikacija u svetu koja je preuzeta milijardu ili više puta. Druge aplikacije na listi uključuju WhatsApp, Messenger, Facebook, Instagram, Snapchat, Spotify i Netflix. Mobilne istraživačke kompanije ne prate instaliranje većine Google aplikacija koje su unapred instalirane na Android uređajima.

 
Izvor: B92

Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Više u Internet

Jubilarna DIDS 2025 konferencija: Pogled u budućnost interneta u godinama pred nama

Advertiser Serbia19. март 2025.

Hakeri zarazili milion računara širom sveta putem lažnih reklama

Advertiser Serbia14. март 2025.

Kaspersky GReAT otkriva zaokret SideWinder APT grupe ka ciljevima u oblasti nuklearne infrastrukture

Advertiser Serbia13. март 2025.

DIDS 2025: Indeks digitalnog razvoja Srbije otkriva koliko su naše firme zaista digitalne

Advertiser Serbia10. март 2025.

Kaspersky: Malver uzrok curenja podataka sa više od 2 miliona bankovnih kartica

Advertiser Serbia7. март 2025.

Krađa bankarskih podataka na pametnim telefonima utrostručila se u 2024. godini, izveštava Kaspersky

Advertiser Serbia5. март 2025.

Na platformi Teorem učenici mogu da testiraju znanje putem 250 ispita za svaki predmet i pripreme se za državnu maturu

Advertiser Serbia5. март 2025.

Potvrđeno: SBB internet najboljeg kvaliteta – Izbor broj 1 korisnika u Srbiji*

Advertiser Serbia3. март 2025.

Na DIDS-u o budućnosti interneta: Regulative, tehnologije i poslovni horizonti

Advertiser Serbia3. март 2025.

Ne nasedajte na „Zlicinu“ prevaru: Kaspersky upozorava na prevare uoči dodele Oskara

Advertiser Serbia28. фебруар 2025.

DIDS 2025: Kako će izgledati internet budućnosti? Vodeći evropski eksperti stižu u Beograd

Advertiser Serbia24. фебруар 2025.

Alibaba s najvećim rastom prihoda u dve godine, deonice skočile 8%

Advertiser Serbia23. фебруар 2025.

Apple Intelligence u Evropskoj uniji od aprila

Advertiser Serbia23. фебруар 2025.

DIDS25 – Back to the future!

Advertiser Serbia20. фебруар 2025.

Kaspersky registrovao skoro 900 miliona pokušaja fišinga u 2024. godini

Advertiser Serbia19. фебруар 2025.