Mediji

REM raspisao konkurs za članove Upravnog odbora RTS i RTV

Mediji

Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) odlučio je da raspiše javni konkurs za imenovanje članova upravnih odbora RTS i RTV.

 

Članove Upravnog odbora Javnog medijskog servisa imenuje i razrešava Savet Regulatornog tela za elektronske medije.
Savet raspisuje javni konkurs za imenovanje članova Upravnog odbora šest meseci pre isteka mandata članova Upravnog odbora u skladu sa kriterijumima propisanim Zakonom o javnim medijskim servisima, saopšteno na sajtu REM-a.

Javni konkurs za imenovanje članova Upravnog odbora javnog medijskog servisa se objavljuje na veb sajtu, u „Službenom glasniku Republike Srbije“ i jednim dnevnim novinama koje se distribuiraju na području cele Republike.

Predlozi se dostavljaju lično ili poštom u roku od 15 dana od objavljivanja javnog konkursa u „Službenom glasniku Republike Srbije“.

Predlozi kandidata za članove Upravnog odbora sadrže: ime i prezime, datum i godinu rođenja, školsku spremu i zanimanje, adresu i kontakt telefon kandidata i adresu i kontakt telefon predlagača.

Uz predlog se dostavlja radna biografija kandidata sa obrazloženjem, pisana saglasnost kandidata da prihvata kandidaturu i izjava kandidata da ne postoje smetnje iz člana 17. Zakona o javnim medijskim servisima

Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Više u Mediji

Drevni Rim opet u punom sjaju od 16. maja, film Gladijator II biće dostupan za strimovanje ekskluzivno na SkyShowtime platformi

Advertiser Serbia26. март 2025.

Ne propusti u aprilu na SkyShowtime platformi

Advertiser Serbia25. март 2025.

Zašto Srbi vole turske serije? Šta gledati na DIZI kanalu u 2025. godini

Advertiser Serbia24. март 2025.

Od psiholoških trilera, dokumentaraca do dirljivih drama – najbolji sadržaj je na dohvat ruke

Advertiser Serbia24. март 2025.

NEM Dubrovnik 2025. i ove godine okuplja prestižne kupce i izlagače TV sadržaja

Advertiser Serbia13. март 2025.

Ljubav i tajne u srcu Bele kuće u filmu Foresta Vitakera „Prva ćerka“ u subotu na kanalu FilmBox Extra

Advertiser Serbia13. март 2025.

Osmog marta na kanalu FilmBox Premium – „Žensko veče“

Advertiser Serbia6. март 2025.

SkyShowtime je objavio datum premijere i prve ekskluzivne slike za novu seriju Gaja Ričija o organizovanom kriminalu, MobLand

Advertiser Serbia5. март 2025.

SBB donosi jedinstveno umetničko iskustvo uz Marquee – TV Najbolja svetska ostvarenja na jednom mestu

Advertiser Serbia4. март 2025.

Potvrđeno: SBB internet najboljeg kvaliteta – Izbor broj 1 korisnika u Srbiji*

Advertiser Serbia3. март 2025.

Akcija i napetost u nedelju na kanalu FilmBox Premium – Film „Uništiteljka“ sa Nikol Kidman i Sebastijanom Stanom na dan pre Oskara

Advertiser Serbia26. фебруар 2025.

Ne propusti u martu na SkyShowtime platformi

Advertiser Serbia25. фебруар 2025.

Nova sezona Survivor-a počinje 3. marta na TV Nova

Advertiser Serbia24. фебруар 2025.

Kompanija Vivacom u vlasništvu United Grupe među prvih 5 najbrže rastućih biznis provajdera satelitskih usluga u svetu

Advertiser Serbia20. фебруар 2025.

Osvetnička misija u nedelju u filmu „Ubice“ – Akcija i adrenalin na kanalu FilmBox Premium

Advertiser Serbia20. фебруар 2025.