Analize

Najposećeniji srpski sajtovi u avgustu

Analize

Portal Blic.rs i dalje je najposećeniji medijski portal u Srbiji, sa više od 2,1 miliona jedinstvenih korisnika

To pokazuju najnoviji podaci “Gemiusa”, sistema za praćenje posećenosti sajtova. Još važnije je i to što Blic.rs konstantno uvećava svoju prednost u odnosu na najbliže pratioce, a u avgustu je dostigao i istorijski rekord po broju jedinstvenih korsnika.

null

Blicov sajt je u avgustu, naime, imao 2.195.921 jedinstvenog korisnika, što je za skoro 160.000 više nego mesec dana ranije.

Avgust je, inače, mesec koji ne odlikuje velika posećenost sajtova, pre svega zbog sezone godišnjih odmora, ali i manjka velikih i važnih događaja. Ove godine, međutim, nešto je bilo drugačije.

Avgusta 2016. godine održane su Olimpijske igre u Riju. Veliki broj ljudi želeo je pouzdane i pravovremene informacije i atraktivne priče iz Rija, a našli su ih upravo na sajtu Blica.

To je dovelo do daljeg rasta posećenosti sajta i obaranja dosadašnjih rekorda po broju jedinstvenih poseta, jer nikada nijedan sajt u Srbiji nije bio posećen kao Blic.rs u avgustu.

U avgustu je, takođe, značajno uvećao prednost u odnosu na drugoplasirani sajt po posećenosti. Razlika koja je prethodnog meseca iznosila 425.729, sada je za skoro 100.000 posetilaca veća i iznosi 522.580.

Za 15 miliona uvećan je i broj otvorenih stranica na Blicovom sajtu. Blic.rs je, naime, u avgustu imao više od 198 miliona otvorenih stranica što je za više od 3o miliona više od najbližeg konkurenta među informativnim portalima.

null

Broj poseta sajtu “Blica” takođe drži vodeću poziciju u Srbiji sa više od 46 miliona poseta, što je za oko četiri miliona više nego prethodnog meseca, a ujedno i više nego što drugorangirani i trećerangirani medijski portali imaju zajedno.

null

Značajne rezultate beleže i ostali Ringier-ovi sajtovi: među 10 najposećenijih sajtova je i 24.rs sa više od milion jedinstvenih korisnika, alo.rs po broju broju poseta (više od 7,3 miliona), a portal “mojauto.rs” po broju pregledanih strana (više od 53,8 miliona).

 

Izvor podataka: Gemius sistem za praćenje posećenosti sajtova

Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Više u Analize

Članak o ubijenom influenseru Čarliju Kirku najčitaniji ove godine na Vikipediji

Advertiser Serbia3. децембар 2025.

Sedmični pregled gledanosti televizije od 10. do 16. novembra 2025

Advertiser Serbia18. новембар 2025.

Sedmični pregled gledanosti televizije od 3. do 9. novembra 2025

Advertiser Serbia12. новембар 2025.

Sedmični pregled gledanosti televizije od 27. oktobra do 2. novembra 2025

Advertiser Serbia4. новембар 2025.

Microsoftova lista 20 zanimanja najugroženijih od veštačke inteligencije

Advertiser Serbia20. октобар 2025.

Više od polovine računara i dalje koristi operativni sistem Windows 10

Advertiser Serbia4. септембар 2025.

PwC: Industrija zabave i medija će dostići prihod od 3,5 biliona američkih dolara do 2029

Advertiser Serbia29. јул 2025.

Usamljenost među milenijalcima u Srbiji: 29% prijavljuje poboljšanje mentalnog zdravlja zahvaljujući digitalnim prijateljstvima

Advertiser Serbia20. јун 2025.

Digital News Report 2025: Društvene mreže i videi sve se više koriste za praćenje vesti

Advertiser Serbia18. јун 2025.

IAB-ova analiza: Digitalno oglašavanje u Evropi premašilo 118 milijardi evra u 2024. godini

Advertiser Serbia29. мај 2025.

Raste udeo ransomvera u 2025. godini: Kaspersky izveštaj uoči Međunarodnog dana borbe protiv ransomvera

Advertiser Serbia7. мај 2025.

IAB Croatia: Objavljena procena investicije u online oglašavanje za 2024 – tržište raslo za 16,4 posto

Advertiser Serbia15. април 2025.

MDR izveštaj kompanije Kaspersky: napadi postaju ređi ali opasniji

Advertiser Serbia10. април 2025.

Srbija u onlajn korpi

Advertiser Serbia4. април 2025.

TIHANA ELA KRUŽIĆ, Press Clipping: „Umjetna inteligencija može pogriješiti, mi smo kontrolori“

Advertiser Serbia20. март 2025.
×