Mediji

Total TV dobitnik regionalne nagrade Eutelsat

Mediji

Kompanija SBB sa svojom Total TV platformom, koja posluje u celom regionu bivše Jugoslavije, dobitnik je nagrade „Eutelsat TV Awards“ za izuzetan rad u emitovanju sadržaja u srednjoj i istočnoj Evropi, saopštio je danas SBB

Kako se navodi, Total TV je nagrađen za ubrzavanje procesa prelaska sa emitovanja slike u standardnoj rezoluciji (SD) na emitovanje u sto odsto visokoj rezoluciji (HD).

Direktor Total TV platforme Srđan Radić izjavio je da, u veoma dinamičnoj oblasti telekomunikacija, navedena nagrada predstavlja veliko priznanje za dosadašnji rad.

Započeti proces besplatne zamene standardnih u bokseve visoke rezolucije će, kako je dodao, trajati do prvog kvartala 2016. godine.

Sa boksevima nove generacije, svi korisnici Total TV-a moći će da prate sliku visokog kvaliteta, uz još veći broj HD kanala. Drago nam je što je žiri prepoznao našu posvećenost u unapređenju kvaliteta i korisničkog iskustva„, rekao je Radić, dodajući da je nagrada ujedno i pokazatelj da kompanija prati trendove vodećih svetskih telekomunikacionih operatora.

„Eutelsat TV Awards“ je godišnje takmičenje koje prikazuje kvalitet televizijskih programa koji se emituju preko Eutelsat satelita.

Nezavisni žiri, sačinjen od medijskih stručnjaka, prestižnu internacionalnu nagradu dodelio je Total TV-u, dok su preostale dve nagrade dodeljene Discovery-ju i Vatican CTV-u.

Kako je saopšteno, kreativnost, inovacija, energija i talenat obeležja su dobitnika ovogodišnje Eutelsat TV nagrade sa više od 300 rukovodilaca iz industrije iz svih krajeva sveta.

Total TV je, dodaje se, vodeći regionalni satelitski provajder televizijskog signala, sa najvećim brojem kanala u ponudi na teritoriji bivše Jugoslavije i skoro milion zadovoljnih korisnika.

Osnovan je 2006. godine u Srbiji, a od tada je poslovanje proširio na još šest zemalja regiona (Slovenija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Makedonija, Bugarska) i brojne korisnike širom Evrope.

 

Izvor: Tanjug

Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Više u Mediji

Total TV u potpunosti preuzeo Telekom Srbija

Advertiser Serbia16. април 2025.

Rekordan broj pravih kupaca i velikih kompanija na NEM Dubrovnik 2025

Advertiser Serbia16. април 2025.

Nedeljni film na FilmBox Premium kanalu: „Otac“, potresna drama o demenciji koja je Entoniju Hopkinsu donela Oskara

Advertiser Serbia16. април 2025.

Ne propusti u maju na SkyShowtime platformi

Advertiser Serbia15. април 2025.

A1 „ostavio“ 3G mrežu u muzeju telekomunikacija

Advertiser Serbia14. април 2025.

„Za Oliviju“, neispričana priča o ljubavi i gubitku Roalda Dala, premijerno na kanalu FilmBox Stars

Advertiser Serbia10. април 2025.

Total TV postaje deo Telekoma Srbija – šta to znači za postojeće korisnike?

Advertiser Serbia3. април 2025.

Dolf Lundgren u borbi za opstanak bioskopa u filmu „Obračun“ na FilmBox Premium kanalu

Advertiser Serbia3. април 2025.

SBB zvanično postao deo e& i PPF Telecom Grupe

Advertiser Serbia2. април 2025.

Drevni Rim opet u punom sjaju od 16. maja, film Gladijator II biće dostupan za strimovanje ekskluzivno na SkyShowtime platformi

Advertiser Serbia26. март 2025.

Ne propusti u aprilu na SkyShowtime platformi

Advertiser Serbia25. март 2025.

Zašto Srbi vole turske serije? Šta gledati na DIZI kanalu u 2025. godini

Advertiser Serbia24. март 2025.

Od psiholoških trilera, dokumentaraca do dirljivih drama – najbolji sadržaj je na dohvat ruke

Advertiser Serbia24. март 2025.

NEM Dubrovnik 2025. i ove godine okuplja prestižne kupce i izlagače TV sadržaja

Advertiser Serbia13. март 2025.

Ljubav i tajne u srcu Bele kuće u filmu Foresta Vitakera „Prva ćerka“ u subotu na kanalu FilmBox Extra

Advertiser Serbia13. март 2025.