Brendovi

SBB fondacija: Otvoren je novi konkurs za program „Stipendija prof. Njegoš B. Šolak”

Brendovi

BEOGRAD – SBB fondacija sa ponosom objavljuje otvaranje konkursa za sedmu generaciju stipendista u okviru programa „Stipendija prof. Njegoš B. Šolak“.

 
Ovaj program namenjen je izuzetno nadarenim osnovcima i srednjoškolcima iz Srbije, koji svojim znanjem, radom i postignućima nadmašuju granice darovitosti.

“Stipendija prof. Njegoš B. Šolak“ pruža finansijsku, mentorsku i logističku podršku mladim talentima od kad uđu u program do kraja akademskog obrazovanja, omogućavajući im da ostvare svoje ambicije i nastave da nižu uspehe u oblastima nauke, kulture i umetnosti.

„Ovaj program za nas nije samo ulaganje u mlade ljude, već i u budućnost cele zajednice. Svaki naš stipendista nosi priču o uspehu, inspiraciji i posvećenosti i to je ono što nas čini ponosnima. Posebno nas raduje što je porodica stipendista svake godine sve bogatija mladim nadama i zato nastavljamo našu misiju da svakom pojedincu omogućimo sve što je potrebno, kako bi nastavili da razvijaju svoje talente i ostvaruju svoje snove “, rekla je Jovana Lukić, direktorka SBB fondacije.

Na konkurs se mogu prijaviti učenici osnovnih i srednjih škola iz Srbije koji poseduju izuzetan talenat, postižu odlične rezultate na takmičenjima i imaju preporuku mentora ili profesora. Rok za prijavu je 17. mart 2025. godine, a prijave se podnose putem zvaničnog sajta SBB fondacije.

SBB fondacija od 2019. godine kroz ovaj program stipendira mlade talente, a trenutno podržava 30 izuzetno darovitih stipendista.

Za više informacija posetite naš sajt sbbfondacija.rs ili nas pratite na društvenim mrežama Instagram i Facebook.

Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Više u Brendovi

Kako klimatske promene menjaju sistem ishrane – Održana konferencija „Klimatski lonac“

Advertiser Serbia19. мај 2026.

Poslovni modeli na održiv način: Izabrani najbolji timovi prve generacije Marc impact programa u Srbiji

Advertiser Serbia18. мај 2026.

Week of Miracles – Najbolja nedelja za kupovinu automobila

Advertiser Serbia18. мај 2026.

PANDORA CELEBRATION GUIDE: Ultimativni vodič kroz darove i stajlinge za sve posebne prilike

Advertiser Serbia18. мај 2026.

NOBELOVCI STIŽU U BEOGRAD – Vodeća svetska imena ekonomije krajem juna dolaze u Srbiju

Advertiser Serbia15. мај 2026.

Madrí Excepcional donosi duh Madrida na srpsko tržište

Advertiser Serbia15. мај 2026.

A1 Srbija donosi novu generaciju Apple Watch satova

Advertiser Serbia14. мај 2026.

Više od 500 lidera iz više od 50 zemalja i teritorija na 56. godišnjem WTCA Globalnom poslovnom forumu u Filadelfiji

Advertiser Serbia14. мај 2026.

Sve što treba znati o uređenju balkona i terase za letnju sezonu

Advertiser Serbia14. мај 2026.

IKEA predstavlja deseto izdanje kolekcije IKEA PS – 44 proizvoda nastala iz spoja razigrane funkcionalnosti i skandinavskog dizajna

Advertiser Serbia13. мај 2026.

Lidl Srbija i ove godine nosilac Employer partner sertifikata

Advertiser Serbia13. мај 2026.

Kapital se vraća zlatu: Zašto je danas važno u kom obliku posedujete zlato

Advertiser Serbia12. мај 2026.

Intesa Sanpaolo ostvarila rekordnu dobit u prvom kvartalu

Advertiser Serbia11. мај 2026.

Veliki investicioni podsticaj: 70 miliona evra za jačanje SME sektora

Advertiser Serbia8. мај 2026.

Beograd u junu postaje centar globalnog ekonomskog dijaloga

Advertiser Serbia7. мај 2026.
×