Mediji

Ringier Serbia pokreće Blic TV, svoj prvi televizijski kanal

Mediji

Uoči obeležavanja 26 godina postojanja, Blic od ove jeseni dobija i svoje televizijsko izdanje.

 

Medijska i tehnološka kompanija Ringier AG sa sedištem u Švajcarskoj, ovom značajnom medijskom investicijom podržala je kvalitet i širenje dometa i uticaja brenda Blic, koji je u Srbiji lider digitalnog izdavaštva već više od decenije.

Pokretanjem Blic TV, za dobro poznati medijski brend, koji je preko dve i po decenije prisutan na tržištu, na ovaj način počinje nova era. Istinite, tačne, pravovremene i proverene informacije ali i ekskluzivni zabavni sadržaj, od ove jeseni biće prisutni u domovima širom Srbije, Republike Srpske i Crne Gore i putem malih ekrana.

Blic televizija će biti moderna srpska televizija koja sublimira iskustva svih velikih evropskih medija, ali na autentičan način prilagođen našem podneblju, nasleđu i svakodnevici.

Potencijal dosega poznatog kvaliteta sadržaja do još šireg i većeg auditorijuma i utvrđivanje Blica kao lidera na tržištu, prepoznala je inovativna švajcarska medijska i tehnološka grupa Ringier AG, izdavač Blica, koja posluje u 130 kompanija u 19 zemalja.

Ladina Hajmgartner, članica izvršnog odbora Ringier AG grupe, rukovodilac Global Media Unit-a: „Ringier Serbia započinje uzbudljivo novo poglavlje lansiranjem Blic TV-a. Otkad je lansirao Blick TV u Švajcarskoj 2020. godine, Ringier grupa je dosledno nastavila sa svojim putem transformacije. Blic TV je još jedna prekretnica u istoriji naše kompanije. Blic televizija znači više snimaka uživo, novih formata, više kvalitetnih informacija, zabave i sporta. Zadivljena sam i veoma ponosna na ono što je stvorio Ringier Serbia tim.“

Jelena Drakulić Petrović, generalna direktorka Ringier Serbia: „Ponosni smo na činjenicu da su i naši poslovni rezultati deo međunarodnog rasta Ringier grupe i ulaganja u oblast medijskih brendova. Naš uspeh dug 26 godina je jednako zasluga vlasnika firme koji posluju transparentno, fokusirano i uvek sa jasnom strategijom, kao i tima Ringier Serbia koji čini grupa izvanrednih individualaca. Zadovoljstvo mi je što od ove jeseni nastavljamo da rastemo zajedno, širimo naš porfolio, domet i uticaj, i informišemo i zabavljamo naše čitaoce i putem Blic televizije.“

Sreten Radović, direktor Blic TV: „Blic televizija je logičan korak za brend kakav predstavljamo, za medijsku kompaniju kojoj pripadamo i njenu ulogu u Srbiji. Koncept Blic televizije zadržaće DNK Blica, a to su vesti: brze, jasne, pravovremene, tačne i koje prave razliku između bitnog i nebitnog. Kako stvarnost ne čine samo ozbiljne informacije nego i zabava – pripremili smo i veliku produkciju sopstvenih formata zabavnog karaktera, koji verujemo da će ekskluzivnošću sadržaja privući i zadržati pažnju publike. Osim poznatih TV lica i njihovih formata, priliku da pokažu svoje kvalitete imaće i novinari i urednici Blica, čime kao kompanija pokazujemo da prepoznajemo talente u koje i ulažemo.“

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Više u Mediji

Da li ste spremni za prolećni filmski maraton?

Advertiser Serbia22. марта 2023.

Sedmični pregled gledanosti televizije od 13. do 19. marta 2023

Advertiser Serbia21. марта 2023.

Nedelja posvećena svim filmoljupcima

Advertiser Serbia15. марта 2023.

Nova sezona serije Dug moru: Novi zapleti i velike misterije

Advertiser Serbia14. марта 2023.

Francuska će kontrolisati rad influensera, izjednačiće ih sa medijima

Advertiser Serbia14. марта 2023.

Danijela Buzurović se vraća na male ekrane: Nova emisija na TV Nova od 10. marta

Advertiser Serbia8. марта 2023.

Aleksandar odneo titulu i 15.000 evra: „Najveći gubitnik“ dobio pobednika

Advertiser Serbia3. марта 2023.

Survivor počinje u ponedeljak 6. marta

Advertiser Serbia1. марта 2023.

Prenosi utakmica Evrolige narednih pet godina na SBB-u

Advertiser Serbia28. фебруара 2023.

Uživate u gledanju filmova? Ove naslove ne smete propustiti!

Advertiser Serbia27. фебруара 2023.

Sedmični pregled gledanosti televizije od 13. do 19. februara 2023

Advertiser Serbia23. фебруара 2023.

FilmBox+ predstavlja inovativne pametne kanale

Advertiser Serbia21. фебруара 2023.

Survivor uskoro opet na TV Nova

Advertiser Serbia19. фебруара 2023.

Koje ćete filmove gledati ove nedelje?

Advertiser Serbia14. фебруара 2023.

Gledanost TV programa s nacionalnom pokrivenošću u januaru 2023

Advertiser Serbia13. фебруара 2023.