Internet

Puna kuća interneta uz „Telenor Home“

Internet

BEOGRAD – Kako bi izgledao vaš digitalni život u 150GB? Filmofili mogu da pogledaju 150 epizoda omiljene serije, ljubitelji muzike da preslušaju 35 000 pesama, vredni da pošalju 60 000 mejlova a radoznali da surfuju internetom oko 7000 sati

Nakon lansiranja „Telenor Home“ 4G kućnog interneta pre šest meseci, Telenor je predstavio nove pakete koji, sa 100 ili 150GB mobilnog interneta, odgovaraju i najzahtevnijim korisnicima u njihovim domovima.
null
„Kućni 4G internet donosi brojne prednosti – jednostavno korišćenje, prenosivost na različite lokacije kao i dostupnost za preko 90% stanovništva Srbije. Za samo godinu dana, količina podataka koja prolazi kroz Telenor mrežu se udvostručila, a naši korisnici žele sve više interneta i besprekorno iskustvo. Zato smo „Telenor Home“ pakete unapredili većim kapacitetom, uz mogućnost da kućni internet povežu sajednim postpejd brojem, i koriste ga i na svom mobilnom telefonu gde god da se nalaze”, izjavio je Slobodan Papak, rukovodilac sektora za postpejd za fizička lica u Telenoru.

„Telenor Home“ kućni internet dostupan je u okviru dva paketa, „Telenor Home 100“ i „Telenor Home 150“, u okviru kojih je korisnicima na raspolaganju 100 ilii 150 gigabajta 4G interneta mesečno, koje mogu koristiti kod kuće ili u bilo kom prostoru. Jednostavnim uključivanjem rutera u struju, internet je odmah spreman za korišćenje, uz povezivanje do 32 pametna uređaja. Korisnici koji imaju postpejd broj u Telenor mreži mogu da povežu „Telenor Home 150“ sa jednim postpejd brojem u odgovarajućem paketu, i na taj način kućni internet nose svuda sa sobom. „Telenor Home 100“ dostupan je uz maskimalnu brznu protoka od 10 Mbps, dok „Telenor Home 150“ koristi maksimamalnu brzinu 4G interneta. Ukoliko se dodeljeni saobraćaj od 100 ili 150GB potroši ranije, internet se do kraja meseca može koristiti po brzini do 2 Mbps. Korisnicima je na raspolaganju i dodatak od 50GB, koji se može aktivirati jednom mesečno.

Kako trošimo gigabajte?

Prosečna potrošnja strimovanja filmova ili serija na HBO GO-u iznosi oko 1GB po satu u standardnoj rezoluciji ili oko 3GB u HD rezoluciji. Za gledanje svih 67 epizoda serije „Igra prestola”koristićete oko 67GB. Facebook troši u proseku 120MB po satu korišćenja. Ukoliko biste proveli šest sati na Facebook-u svakog dana, mesečno biste potrošili oko 20GB interneta. Sat vremena na Instagramu koristi oko 100 MB mobilnog interneta. Za surfovanje Internetom potrebno je oko 60MB po satu, a ukoliko biste proveli osam sati dnevno surfujući, potrošili biste oko 14GB mesečno.

Telenor Srbija deo je Telenor grupe, jednog od najvećih svetskih mobilnih operatora koji ima 174 miliona korisnika na 12 tržišta. Telenor je najveći pojedinačni investitor u Srbiji gde posluje od 2006. godine. Sa više od tri miliona korisnika, Telenor Srbija pomaže ljudima da iskoriste sve prednosti savremenih komunikacija. Ova kompanija ima više od 100 prodavnica širom Srbije, oko 800 zaposlenih i pokriva celokupno stanovništvo Srbije brzim mobilnim Internetom. Više od 90 odsto stanovništva ima pristup 4G internetu koji im omogućava besprekorno iskustvo korišćenja svih usluga u našoj mreži.

Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Više u Internet

Zakerberg pred sudom zbog monopola, Meta bi mogla biti primorana da proda Instagram

Advertiser Serbia15. април 2025.

Geopolitička neizvesnost, carinski ratovi i internet prevare: Kaspersky savetuje potrošače kako da izbegnu novi talas internet prevara

Advertiser Serbia11. април 2025.

MDR izveštaj kompanije Kaspersky: napadi postaju ređi ali opasniji

Advertiser Serbia10. април 2025.

Digitalni kradljivci: kako sajber kriminalci zloupotrebljavaju Apple Pay i Google Wallet digitalne novčanike

Advertiser Serbia8. април 2025.

Lekcije iz serije „Adolescencija“: Kaspersky istražuje digitalne rizike po tinejdžere

Advertiser Serbia7. април 2025.

Srbija u onlajn korpi

Advertiser Serbia4. април 2025.

Vreme je da napravite rezervnu kopiju: Povodom Svetskog dana rezervne kopije, Kaspersky objašnjava kako da zaštitite vaše podatke

Advertiser Serbia2. април 2025.

Skrivene sajber pretnje: Kaspersky savetuje kako bezbedno konvertovati fajlove

Advertiser Serbia27. март 2025.

Malver u mobilnom bankarstvu porastao 3,6 puta a fišing u kriptovalutama skočio za 83%

Advertiser Serbia25. март 2025.

Validni nalozi kao inicijalni vektor napada beleže značajan rast u 2024. godini

Advertiser Serbia23. март 2025.

Jubilarna DIDS 2025 konferencija: Pogled u budućnost interneta u godinama pred nama

Advertiser Serbia19. март 2025.

Hakeri zarazili milion računara širom sveta putem lažnih reklama

Advertiser Serbia14. март 2025.

Kaspersky GReAT otkriva zaokret SideWinder APT grupe ka ciljevima u oblasti nuklearne infrastrukture

Advertiser Serbia13. март 2025.

DIDS 2025: Indeks digitalnog razvoja Srbije otkriva koliko su naše firme zaista digitalne

Advertiser Serbia10. март 2025.

Kaspersky: Malver uzrok curenja podataka sa više od 2 miliona bankovnih kartica

Advertiser Serbia7. март 2025.