Agencije

Media Point u saradnji sa SOS Dečija sela lansirala kampanju Svaka reč se računa

Agencija Media Point Beograd, u saradnji sa SOS Dečijim selima Srbija, lansirala je kampanju „Svaka reč se računa” koja snažno skreće pažnju na neizgovorene reči i tišinu dece izložene vršnjačkom nasilju.

 

Kampanja je osmišljena kako bi podigla svest o značaju prevencije i prepoznavanja nasilja među decom, naročito njegovih nevidljivih i psiholoških oblika. Poseban akcenat stavljen je na tišinu, kao signal da deca trpe bol, strah ili nesigurnost, i da im je potrebna podrška.

Vizuelni identitet kampanje potpisuje dizajner Strahinja Stupar, kroz ručno crtane ilustracije, prazne oblačiće za govor i teksture papira koje simbolizuju ranjivost i autentičnost dečijeg doživljaja. Kontrast između dečijih linija i jasne digitalne tipografije naglašava poruku da svaka reč, bilo izgovorena ili prećutana, ima težinu.

„Svaka reč se računa nije samo slogan, već poziv na odgovornost i empatiju. Poziv da obratimo pažnju na ono što deca ne izgovaraju, da prepoznamo tišinu kao signal i da zajednički stvorimo bezbednije okruženje u kojem se o nasilju govori otvoreno i na vreme,” poručuju iz Media Point agencije.

Kampanja je već izazvala snažnu reakciju javnosti, a njen idejni tvorac Nikola Ivković ističe: „Verujem da je važno da društvo nauči da čuje i ono što nije izgovoreno. Tišina dece često govori više od reči, i upravo tu počinje naša odgovornost.”

Kroz ovu inicijativu, Media Point i SOS Dečija sela Srbija žele da podstaknu razgovor među decom, roditeljima, nastavnicima i širom zajednicom, kako bi se stvorilo okruženje u kojem svaka reč – i svaka tišina – dobija pažnju koju zaslužuje.

Više o kampanji možete pratiti na profilu SOS Dečija sela: www.instagram.com/sosdecijasela

Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Više u Agencije

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] HOMEPAGE.CREATIVE.DIGITAL: Valvoline Global EMEA

Advertiser Serbia10. јун 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] Abeceda komunikacije: „Spasi kunu od propasti, daruj je za 1000 radosti!“ za Caritas Hrvatska

Advertiser Serbia4. јун 2026.

Najnagrađivanija hrvatska agencija vraća se u domaće vlasništvo i postaje Bruketa&

Advertiser Serbia3. јун 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] I TO NIJE SVE!: „Sve smo mi iste“ za BIPA Hrvatska

Advertiser Serbia3. јун 2026.

VANDI KUČERI dodeljena UEPS Nagrada za životno delo

Advertiser Serbia2. јун 2026.

ALEKSANDRA DILEVSKA, Publicis Groupe: „Za mene liderstvo nije pitanje hijerarhije, nego poverenja“

Advertiser Serbia29. мај 2026.

IVANA BOBIČIĆ, Represent Communications Crna Gora: „Neformalna komunikacija može da bude mač sa dvije oštrice, posebno za one sa manje životnog i profesionalnog iskustva“

Advertiser Serbia26. мај 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] I TO NIJE SVE! i Moglo: „Promijeni svijet“ za Zakladu SOLIDARNA

Advertiser Serbia21. мај 2026.

Futura DDB je 15. put Agencija godine na SOF-u i najbolja agencija iz Slovenije na BalCannes-u

Advertiser Serbia20. мај 2026.

Joško Jureškin je novi kreativni direktor agencije I TO NIJE SVE

Advertiser Serbia19. мај 2026.

Zlato na Creative Weeku u New Yorku za dizajn Studia Sonda za Piquentum

Advertiser Serbia15. мај 2026.

Neoplanta – Da spojimo stolove!

Advertiser Serbia13. мај 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] Represent Communications: Ocean Race Europe 2025

Advertiser Serbia13. мај 2026.

BALCANNES 2026: Najviše nagrada iz Srbije osvojili Bambi i Friday Finally

Advertiser Serbia12. мај 2026.

Može li generacija Z u Srbiji bez veštačke inteligencije?

Advertiser Serbia12. мај 2026.
×