
Prepoznatljivi narandžasti i crveni krugovi MasterCard-a upravo su doživeli promenu
Kompanija MasterCard predstavila je u četvrtak minimalistički novi logo – prvi novi logo u poslednje dve decenije.
Umesto da se seku u sredini kako je to dosad bilo, krugovi se sad preklapaju. Za promenu je zaslužna brending agencije Pentagram, a uklapa se u trenutni trend u dizajniranju – korišćenje jednodimenzionalnih oblika i jednostavnih fontova koji bolje odgovaraju digitalnim formatima.
Novi logo takođe označava i prelazak kompanije na platforme za online plaćanje te nove tehnologije plaćanja finansijskih usluga.
Kao važnu prekretnicu u industriji, MasterCard je predstavio osnov budućnosti trgovine u obliku svoje globalne usluge digitalnog plaćanja Masterpass. Ovo poboljšano rešenje omogućava korisnicima da se oslone isključivo na svoju banku kako bi ostvarili brza, jednostavna i sigurna digitalna plaćanja – koristeći različite uređaje i kanale – kupujući online, iz aplikacije ili u trgovini i to beskontaktno. MasterCard je prva mreža koja donosi svekanalnu, u potpunosti digitalnu uslugu plaćanja za potrošače, izdavaoce i trgovce koristeći najnaprednije metode bezbednosti plaćanja dostupne danas.
Bilo da je reč o kupovini karte za voz sa mobilnog uređaja, podeli i plaćanju računa u restoranu, kupovini namirnica prislanjanjem telefona u trgovini ili rezervaciji leta online, Masterpass pojednostavljuje postupak naplate.
Masterpass je trenutno dostupan kod stotina hiljada trgovaca kao što su Masabi, Office Depot ili ParkMobile i to online ili putem aplikacije. Odsad će korisnici moći koristiti Masterpass na više od pet miliona prodajnih mesta u 77 zemalja koja prihvataju beskontaktna plaćanja, uključujući BJ’s Wholesale Club. Beskontaktnih mogućnosti najpre će biti dostupne vlasnicima Android uređaja u SAD-u.
Izvor: poslovni.hr
Facebook
Twitter
LinkedIn
RSS