Agencije

Ljuta Koka pali društvene mreže

Carnex je u okviru Selection linije pašteta predstavio novi ukus – pikantnu Selection kokošiju paštetu, a McCann Beograd stoji iza vickaste digitalne kampanje koja pali i žari društvenim mrežama

 

Carnex Selection linija pašteta potrošačima je već dobro poznata i širokom ponudom zanimljivih ukusa uspela je da očara i one najprobirljivije. Najnoviji član Selection porodice je jedna vrlo specifična i pikantna – Ljuta Koka. Ova kokošija pašteta aromatična je od prvog do poslednjeg zalogaja i pokreće čula svih gastronoma, što je rad na promociji novog recepta samo učinilo lakšim i zabavnijim. Digitalni tim McCann Beograd osmislio je simpatičnu, duhovitu kampanju u okviru koje je Ljuta Koka predstavljena na društvenim mrežama.

Vickast i pomalo sarkastičan ton komunikacije aludirao je na svakodnevne situacije sa kojima se ljudi susreću kada se draga osoba naljuti, ponekad bez razloga. “Kada oglašavate nešto novo i neobično važno je da budete zanimljivi i upečatljivi. A začinjene stvari zahtevaju pikantnu komunikaciju! Zato je u pomoć priskočila naša draga koleginica Ljuta Koka i sa par interesantnih rešenja elegantno uvela na tržište novu Selection paštetu. Malo smo zabiberili čorbu na tržištu pašteta ali koke iz našeg dvorišta vole ljute začine,” objasnio je Miloš Paunović, Copywriter u agenciji McCann Beograd.

Kada plasirate novi proizvod pravi je izazov pronaći kreativno rešenje koje će se izdvojiti, skrenuti pažnju i na najbolji način ga predstaviti potrošačima. Ujedno, cilj je bio da napravimo jasnu distinkciju između klasičnog ukusa i nove pikantne paštete. Sa „Ljutom Kokom“ želeli smo da izađemo iz uobičajenog oblika komunikacije, da ostvarimo dijalog, izmamimo reakciju, i pre svegada ostavimo utisak na potrošača kome se obraćamo. Sudeći po prvim reakcijama, sa „Ljutom Kokom“ upravo smo to i postigli,” istakla je Tijana Katalinić, brend menadžer kompanije Carnex.

Kreativni tim: Lidija Milovanović, Miloš Paunović
Akaunti: Aleksandra Bradić, Milica Vojnović
Kreativni direktor: Jana Savić Rastovac
Strateški planer: Aleksandar Milojević
Digitalni tim: Sara Vermezović, Vladimir Kondžulović i Sofija Jovandić
Digitalni kreativni direktor: Vladimir Ćosić
Produkcija: Nebojša Ereš
Produkcija saradnik: Fried

Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Više u Agencije

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] Jedinica: „Spar Mobilni Paket: Testirano na svakom bankomatu” za Sparkasse Bank

Advertiser Serbia15. април 2026.

Creative Pathways: Putokaz za nove generacije u svetu advertajzinga

Advertiser Serbia9. април 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] Creative Disorder Studio: „Oglas za Karijeru“ za Coca-Cola HBC

Advertiser Serbia9. април 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] ITK Digital Media: „Gotham Hotel – Performance Transformation“

Advertiser Serbia8. април 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] Agencija 404 / MYTY: „Perplexity Pro AI kampanja“ za Hrvatski Telekom

Advertiser Serbia7. април 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] ŽIŠKA: „Srce na Savi” nastavlja da kuca za Veslački Klub „Beogradski Univerzitet”

Advertiser Serbia6. април 2026.

Od proizvoda do osećaja: „Tražiš. Nađeš.“

Advertiser Serbia3. април 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] OVATION: „Kisela bananica – da se iskriviš od sreće!“

Advertiser Serbia3. април 2026.

Najbolji Disrupt projekti koji su obeležili 2025. godinu

Advertiser Serbia3. април 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] Olaf&McAteer: „Platforma #BoljiOnline“ za A1 Srbija

Advertiser Serbia2. април 2026.

Vidljivost, poverenje i uticaj: izazovi brendova u AI i digitalnom medijskom okruženju

Advertiser Serbia1. април 2026.

Creative Pathways: Karijerne priče Helene Čičai i Radoša Vukovića iz marketing agencije Evoke

Advertiser Serbia1. април 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] IMAGO OGILVY i Riba Ribi Grize Rep: „Moja veza“ za Hrvatski Telekom

Advertiser Serbia1. април 2026.

[KAMPANJA O KOJOJ SE PRIČA] Vreme je za odgovore, poručuju nam Libresse i Seka Aleksić!

Advertiser Serbia31. март 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] Abeceda komunikacije: „Ljubav je poljubac, ne hrana“ za Polikliniku Salvea

Advertiser Serbia31. март 2026.
×