
ZAGREB – Do kraja godine Konzum će uložiti 25 miliona kuna u uređenje i opremanje centra za online trgovinu na Vrbanima, u prostorijama nekadašnjeg Getroa. Na površini od 5000 kvadratnih metara biće smešteni logistički centar i skladište
Online trgovina raste po stopama većima od 25 odsto godišnje, ali i dalje zauzima jako uzak segment tržišta, međutim, kako je objasnio Darko Knez, predsednik uprave Konzuma, izuzetno je bitna za percepciju samog lanca. Zato je u planu, osim samog adaptiranja zgrade, urediti i fasadu za šta Konzum namerava da angažuje hrvatske likovne umetnike.
Ipak, sama infrastruktura manje je bitan segment u razvoju tog dela tržišta koji karakteriše zahtev za brzim pristupom artiklima i preglednošću. Konzum će među novitetima da uvede i mogućnost biranja namirnica uz pomoć recepata, pri čemu jednim klikom na recept za neko jelo kupac u potrošačkoj korpi dobija sve namirnice potrebne za njegovu pripremu, piše Večernji list.
Obrada podataka o preferencijama kupaca nudi mogućnost da mu se ponude suplementi u obliku slične grupe proizvoda, ali i akcije na proizvode koje često kupuje – objasnio je Knez koji je o novim uslugama Konzuma govorio na Weekend Media Festivalu. Trgovina u 21. veku vodiće puno više računa o preferencijama kupaca koristeći se analizom podataka prikupljenih uz pomoć programa lojalnosti, a Konzum je u tom delu otišao najdalje. U svom Multiplus programu imaju evidentirano milion potrošača, a oko 400.000 kupaca svakog tromesečja prima knjižice s posebnim pogodnostima. Malo njih zna da su one prilagođene kupcu jer su izrađene nakon što je Konzum analizirao potrošnju pojedinog kupca.
Izvor: SEEbiz
Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter
Facebook
Twitter
LinkedIn
RSS