Agencije

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2024] HOMEPAGE.CREATIVE.DIGITAL: „Coca-Cola podrška mladima platforma za online edukaciju“

Tokom narednih nekoliko sedmica predstavićemo istaknute projekte komunikacijske/kreativne industrije. Na ovaj način želimo da široj publici predstavimo ovu vrstu projekata na celovit način, koji podrazumeva ne samo vizuelne i audio produkte, već i bitne podatke i informacije o samom projektu. Ovoga puta čast je pripala agenciji Homepage.Creative.Digital. i projektu „Coca-Cola podrška mladima platforma za online edukaciju“ za Coca-Cola HBC Srbija…Priredila Snežana Milić

 

IDEJA I NJENI EFEKTI. Coca-Cola podrška mladima jedan je od najuspešnijih projekata, koji je nastao kao deo globalne društveno-odgovorne inicijative Coca-Cola Hellenic grupe sa jedinstvenim ciljem: osnaživanje mladih u potrazi za poslom u zajednicama u kojima kompanija posluje. O važnosti ovog projekta i rezultatima koje je postigao i na nacionalnom nivou, govori i činjenica da je projekat osvojio prestižnu nagradu Đorđe Vajfert za društveno-odgovorno poslovanje!

U periodu pre pandemije, ciljna grupa su bili mladi između 18 i 30 godina, koji su se osnaživali u procesu uspešnije potrage za poslom, kroz različite offline edukacije fokusirane na soft i business veštine. Međutim, usled pandemije i perioda nakon – usledila je potreba da se projekat šiftuje sa offline na online kanal komunikacije. Sve edukacije su rađene putem prenosa uživo i pratio ih je veliki broj mladih, čime se iz godine u godinu premašivao postavljeni KPI projekta.

Sa velikim brojem kvalitetnih edukacija uočena je potreba da se napravi platforma koja će da pohrani sav materijal i kontinuirano bude dostupna, kako mladima koji žele da ih ponovo pogledaju, tako i onima koji nisu bili u mogućnosti da se pridruže live streamu.

UPOTREBA MEDIJA I REZULTATI. Tako je agencija Homepage izašla sa rešenjem edukativne platforme Coca-Cola podrška mladima koja sadrži preko 50 kvalitetnih edukacija naših poznatih influensera, kao i priznatih stručnjaka iz raznih oblasti poslovnih ili soft veština. Neki od predavača bili su Slavimir Stojanović Futro, Danijela Ostojić, Slaven Došlo, Dario Kesegi, Aleksa Simić i mnogi drugi.

Dodatni benefit platforme jeste prostor za precizno izveštavanje o jedinstvenom broju mladih koji su prošli edukacije, ali i za dalje nadograđivanje platforme u skladu sa novim digitalnim potrebama projekta.

Tokom 2024. godine, online edukacije, kako na platformi tako putem prenosa uživo, odslušalo je ukupno 1183 mladih, čime zajedno sa offline edukacijama taj broj iznosi 2370 mladih, osnaženih u onim veštinama koje će im pomoći u boljem snalaženju na polju savremenog tržišta rada.

U godini pred nama, prateći digitalne trendove i potrebe mladih, Coca-Cola podrška mladima platforma za edukaciju nastaviće da obara rekorde u edukaciji i osnaživanju mladih.

PROJEKTNI TIM.

Creative Director: Adorjan Kurucz
Account Director: Ivana Todorović
Account Executive: Jovana Obradović, Milena Lakatuš
Digital Content Specialist: Milica Dragić

 

Priredila: Snežana Milić
Izvor: Homepage.Creative.Digital.

Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Više u Agencije

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] HOMEPAGE.CREATIVE.DIGITAL: Valvoline Global EMEA

Advertiser Serbia10. јун 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] Abeceda komunikacije: „Spasi kunu od propasti, daruj je za 1000 radosti!“ za Caritas Hrvatska

Advertiser Serbia4. јун 2026.

Najnagrađivanija hrvatska agencija vraća se u domaće vlasništvo i postaje Bruketa&

Advertiser Serbia3. јун 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] I TO NIJE SVE!: „Sve smo mi iste“ za BIPA Hrvatska

Advertiser Serbia3. јун 2026.

VANDI KUČERI dodeljena UEPS Nagrada za životno delo

Advertiser Serbia2. јун 2026.

ALEKSANDRA DILEVSKA, Publicis Groupe: „Za mene liderstvo nije pitanje hijerarhije, nego poverenja“

Advertiser Serbia29. мај 2026.

IVANA BOBIČIĆ, Represent Communications Crna Gora: „Neformalna komunikacija može da bude mač sa dvije oštrice, posebno za one sa manje životnog i profesionalnog iskustva“

Advertiser Serbia26. мај 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] I TO NIJE SVE! i Moglo: „Promijeni svijet“ za Zakladu SOLIDARNA

Advertiser Serbia21. мај 2026.

Futura DDB je 15. put Agencija godine na SOF-u i najbolja agencija iz Slovenije na BalCannes-u

Advertiser Serbia20. мај 2026.

Joško Jureškin je novi kreativni direktor agencije I TO NIJE SVE

Advertiser Serbia19. мај 2026.

Zlato na Creative Weeku u New Yorku za dizajn Studia Sonda za Piquentum

Advertiser Serbia15. мај 2026.

Neoplanta – Da spojimo stolove!

Advertiser Serbia13. мај 2026.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] Represent Communications: Ocean Race Europe 2025

Advertiser Serbia13. мај 2026.

BALCANNES 2026: Najviše nagrada iz Srbije osvojili Bambi i Friday Finally

Advertiser Serbia12. мај 2026.

Može li generacija Z u Srbiji bez veštačke inteligencije?

Advertiser Serbia12. мај 2026.
×