Agencije

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI 2023] REPRESENT COMMUNICATIONS: „Kadar da prodaš ovaj proizvod?“

Agencije

Tokom narednih nekoliko sedmica predstavićemo istaknute projekte komunikacijske/kreativne industrije. Na ovaj način želimo da široj publici predstavimo ovu vrstu projekata na celovit način, koji podrazumeva ne samo vizuelne i audio produkte, već i bitne podatke i informacije o samom projektu. Ovoga puta čast je pripala agenciji Represent Communications i projektu „Kadar da prodaš ovaj proizvod?“… Priredila Snežana Milić.

 

IDEJA I NJENI EFEKTI. U nastojanju da privuče pažnju potencijalnih kandidata za poziciju kopirajtera, agencija REPRESENT COMMUNICATIONS preduzela je hrabar korak izlaska iz ustaljenih okvira regrutacije kadrova. Oglas koji je kreirala nije bio još jedan u nizu recikliranih oglasa za posao, već osmišljen kao izazov koji će izdvojiti kreativne talente iz mora konkurencije.

S obzirom na sve veću potražnju kvalifikovanih kadrova u kreativnoj industriji, Represent Communications je shvatio da je klasičan pristup regrutaciji postao zastareo. Više nije dovoljno ponuditi samo prijatno radno okruženje i obećati porodičnu atmosferu. Potrebno je privući pažnju i pružiti kandidatima nešto što će ih zaista izazvati i motivisati.

Ovaj nazovimo ga ‚‚malo drugačiji“ pristup selekciji kadrova uključivao je serijal oglasa koji su na prvi pogled izgledali kao apsurdni prodajni izazovi, ali su zapravo bili kreativni stimulansi namenjeni isključivo pravim kopirajterima. Kandidati su pozvani da uz svoju biografiju pošalju rečenicu kojom će prodati jedan od predstavljenih čudnih proizvoda, što je rezultiralo serijalom oglasa koji su izazvali veliku pažnju javnosti i privukli prave talente.

UPOTREBA MEDIJA I REZULTATI. S obzirom na skroman budžet, agencija je privukla čak 97 prijava kandidata različitih nivoa iskustva, od kojih je 88 imalo agencijsko iskustvo.

Posebno zapažene su bile prijave kandidata iz inostranstva, a čak dvoje kandidata je istaklo da su, iako nisu u mogućnosti da se presele u Beograd, oduševljeni time što su imali priliku da učestvuju u ovom neobičnom izazovu. Interesovanje za objavu „pobedničkih“ kopija je bilo izuzetno veliko, što svedoči o uspešnosti ovog inovativnog pristupa regrutaciji.

Agencija REPRESENT COMMUNICATIONS je kroz ovaj projekat ne samo privukla pažnju javnosti i privukla nove talente, već je pokazala svoju posvećenost inovativnosti i kreativnosti u svim aspektima svog poslovanja.

PROJEKTNI TIM.

Ana Zlatanov – Junior dizajner
Matija Jeremić – Dizajner
Dušan Vojvodić – Senior dizajner
Emilija Zaevska – Business Development Director
Vladimir Ćosić – Creative Director

 
Priredila: Snežana Milić
Izvor: Represent Communications

Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Više u Agencije

Dodeljen prvi Effie Grand Prix u Srbiji

Advertiser Serbia21. јун 2025.

Cannes Lions 2025, 4. dan: Dobitnici Grand Prix nagrada

Advertiser Serbia20. јун 2025.

Cannes Lions 2025, 3. dan: Dobitnici Grand Prix nagrada

Advertiser Serbia19. јун 2025.

Vreme je za razgovor o pičevima: Komunikacijska industrija troši milione na pitching

Advertiser Serbia17. јун 2025.

Hrvatska: „Sve ima bolji okus s Vegetom“ je najefektivnija kampanja prehrambenog sektora protekle godine

Advertiser Serbia13. јун 2025.

Najbolja outdoor kampanja na svetu

Advertiser Serbia9. јун 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] MCCANN SARAJEVO: „Inspirisana naslijeđem“ za brend Olimpija, Coca-Cola

Advertiser Serbia6. јун 2025.

Marija Matić, Strategy&Clients Director, Direct Media United Solutions novi predsednik Udruženja za tržišne komunikacije Srbije (UEPS)

Advertiser Serbia5. јун 2025.

[KAMPANJA O KOJOJ SE PRIČA] Kampanja „Ispravite se“ privukla je pažnju BBC-a i drugih svetskih medija

Advertiser Serbia5. јун 2025.

ART + AI: Kako izgleda budućnost poslovanja kad se spoje ljudska kreativnost i veštačka inteligencija?

Advertiser Serbia2. јун 2025.

Kanadski RGD: Etiketa za Piquentum među 5 najinovativnijih dizajnerskih rešenja

Advertiser Serbia29. мај 2025.

Izabran novi Upravni odbor IAA Srbija

Advertiser Serbia29. мај 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] MCCANN SARAJEVO: „40SsSet! Godina od sarajevske čarolije“ za Coca-Cola

Advertiser Serbia28. мај 2025.

[ISTAKNUTI KOMUNIKACIJSKI PROJEKTI] OVATION: „Libresse – Pitanja koja samo žene čuju“

Advertiser Serbia27. мај 2025.

[KAMPANJA O KOJOJ SE PRIČA] Saatchi & Saatchi i Makedonski Telekom sa toalet papirom protiv mržnje na internetu!

Advertiser Serbia26. мај 2025.
×