Brendovi

Domaća aplikacija „MyWorldTaxi“ omogućava pozivanje 2.000 taksi kompanija u 90 država

Posle uspešnog razvoja portala i godinu dana rada na konceptu i ideji, tim mladih ljudi iz Srbije kreirao je i MyWorldTaxi mobilnu aplikaciju koja omogućava da izaberete, pozovete i rangirate neku od 2000 zvaničnih taksi kompanija u preko 300 najvećih gradova sveta.

Aplikacija je idealna za one koji vole da putuju i žele da su im ovakve informacije nadomak ruke. Opcije bukinga najpre će biti dostupne u Srbiji i Hrvatskoj tokom letnjih meseci.

Poznato je da različite aplikacije koje pariraju tradicionalnom konceptu taksi službi okupljaju pojedinačne vozače i rade van svake regulative stvarajući prostor za anarhiju i nepouzdanost. Zbog toga i ne čudi što je, na primer Uber, zabranjen u nekoliko zemalja dok u dosta njih vlada nepoverenje kako krajnjih korisnika tako i taxi službi.

Za razliku od Ubera i njemu sličnih aplikacija, MyWorldTaxi tim ističe da prednost njihove ideje leži u saradnji sa tradicionalnim taxi kompanijama na globalnom nivou, sa kojima će stvoriti jedan moderan, fleksibilan i pouzdan sistem i redefinisati način na koji se koriste tradicionalna taksi vozila.

– Svetski poznate aplikacije slične MyWorldTaxiju edukuju tržište o tome na koji način će se pozivati i bukirati uslužne vožnje. Ovo je globalni trend koji definiše neka nova očekivanja i navike korisnika širom sveta. Da bi zadržale i unapredli svoje poslovanje, tradicionalne taksi kompanije moraju postati deo globalne utakmice. MyWorldTaxi aplikacija ima za cilj upravo to – da na jednom mestu objedini ponudu registrovanih taksi kompanija – rekla je Zvezdana Bajić, koordinator MyWorldTaxi projekta.

Trenutno se MyWorldTaxi aplikacija može preuzeti iz Google Play prodavnice, a krajem maja će biti dostupna i za iOS.

MyWorldTaxi aplikacija omogućava korisnicima da vide karakteristike svih navedenih taxi kompanija – da li primaju kreditne kartice, da li imaju Wi-Fi, da li se prtljag dodatno plaća, da li vozač govori engleski itd.

U aplikaciji možete izračunati i prosečnu cenu vožnje i vreme potrebno do izabrane destinacije.

Kako je transparentnost imerativ, u skladu sa ovim karakteristikama kao i na osnovu ocene korisnika, svaka taxi kompanija ima svoju jedinstvenu ocenu. Bilo ko može oceniti taxi kompaniju ili doprineti dostupnim podacima. MyWorldTaxi tim od 25. maja pokreće globalnu kampanju u kojoj će pozivati korisnike taksi kompanija da glasaju za svoje favorite.

Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter

Kliknite da postavite komentar

You must be logged in to post a comment Login

Postavite

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Više u Brendovi

Erste Banka i umetnički fakulteti produžili partnerstvo – dodeljene nagrade najboljim studentima u Srbiji

Advertiser Serbia5. децембар 2025.

Još više igre u vašem domu uz novu IKEA GREJSIMOJS kolekciju

Advertiser Serbia5. децембар 2025.

CEFTA nedelja 2025: Trgujemo zajedno, ka Evropi

Advertiser Serbia5. децембар 2025.

Tri lica zlata prednosti i razlike – ETF, digitalno i fizičko

Advertiser Serbia4. децембар 2025.

Izložba „Nevidljivi svet“ dostupna u Kragujevcu do 9. decembra

Advertiser Serbia4. децембар 2025.

Zbog dovođenja potrošača u zabludu zabranjene reklame za Nike, Superdry i Lacoste

Advertiser Serbia4. децембар 2025.

Praktičnost i stil u jednom komadu nameštaja – ugaona garnitura CROWN

Advertiser Serbia4. децембар 2025.

Doživite sajam Art Basel Miami Beach u svom domu: Nova kolekcija za 2025. godinu stiže na Samsung Art Store

Advertiser Serbia3. децембар 2025.

A1 Ultra 5G je stigao – mobilni internet i do osam puta brži u većini urbanih zona Srbije, veća pokrivenost svakog meseca

Advertiser Serbia2. децембар 2025.

Samsung uvodi Galaxy Z TriFold: Budućnost inovacija mobilnih uređaja podiže korisničko iskustvo na novi nivo

Advertiser Serbia2. децембар 2025.

Tri legende koje su oblikovale istoriju udobnosti: Viktorija, Mojca i Pariska noć

Advertiser Serbia28. новембар 2025.

Galaxy Tab A11 i Tab A11+: Osnovne funkcije u vrhunskom dizajnu

Advertiser Serbia28. новембар 2025.

Nauka potvrđuje: 83% vlasnika smatra da je njihov život bolji uz ljubimce

Advertiser Serbia28. новембар 2025.

Nova strategija „Uspon 2030“ donosi značajne rezultate

Advertiser Serbia27. новембар 2025.

IKEA i Teklan pretvaraju svetlo i zvuk u upečatljive komade za uređenje doma

Advertiser Serbia26. новембар 2025.
×