Prognoze analitičara za treći kvartal nisu baš optimistične i neki od njih veruju kako možemo da očekujemo dalji pad cene deonica, odnosno tržišne vrednosti
Pre nekoliko dana mediji su pisali o predviđanjima poznatog analitičara koji smatra da će cena deonica, odnosno vrednosti Snap-a nastaviti s padom (tržišna vrednost kompanije tada je iznosila oko 13 milijardi dolara, a sada je manja od 10 milijardi) te da će na kraju Snap morati da pristane na prodaju nekoj velikoj kompaniji poput Amazona. Ulje na vatru ovakvim razmišljanjima su dodali analitičari Evercorea i Citigroupa koji su snizili očekivanja za cenu deonica ove kompanije na samo 7 dolara.
Cena deonice Snap-a tokom godine pala je za oko 45 posto te je pitanje što možemo očekivati od ove kompanije i u budućnosti – krivicu za ovaj pad snosi i šef kompanije Evan Spiegel, ali i konkurencija poput Instagrama koja je kopirala najbolje od Snapchata (stories) i samo implementirala u svoj već postojeći servis.
Kao što je poznato, Snapchat je predstavio novi dizajn koji je naišao na kritike brojnih korisnika, ali i slavnih osoba koje ga koriste – Spiegel je odlučio da forsira taj promenjeni dizajn što se nije pokazalo dobrom odlukom i deo korisnika odustao je od ove mreže. Prema poslednjim informacijama, tokom avgusta Snapchat je zabeležio pad dnevnih korisnika, što je podatak koji se ne sviđa niti analitičarima niti deoničarima.
Anthony DiClemente, analitičar iz Evercorea očekuje nastavak ovog negativnog trenda i tokom celog trećeg kvartala – krajem ovog ili početkom sledećeg meseca znaćemo zvanične podatke, no prema njemu Snap će objaviti novi pad broja korisnika za ovo tromesečje. On smatra kako šefovi kompanije nisu napravili dovoljno dobar posao kako bi, nakon što su Instagram i druge mreže kopirali Snapchat i opciju stories, predstavili neke nove opcije s kojima bi se razlikovali od konkurenta.
Kada tome dodamo i probleme s menadžmentom i napuštanje kompanije Imrana Khana, direktora za strategiju Snapa koji je imao veliku ulogu u kompaniji, jasno je zašto analitičari nisu toliko optimistični prema budućnosti kompanije i ove mreže.
Izvor: Zimo
Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter
Facebook
Twitter
LinkedIn
RSS