
Internacionalni advertajzing festival Golden Drum se po 22. put održava u Portorožu, Slovenija
Festival je počeo juče i trajaće sve do 16. oktobra, u Grand Hotel Bernardin, gde će posetioci tokom 4 dana festivala moći da prisustvuju sjajnom programu sa preko 40 internacionalnih govornika, odličnim mogućnostima za upoznavanje kao i nezaobilaznim žurkama.Vrhunac festivalskog programa će se odigrati u petak kada sve očekuje Velika dodela nagrada, a nakon nje i glamurozna zabava do jutra.
Golden Drum festival u Portorožu svake godine poseti preko 800 eksperata iz polja marketinga, advertajzinga, kreative, a tu su i profesionalci iz polja dizajna, mladi talenti i studenti. Tema ovogodišnje smotre je „Transformacija, oslobađanje i kreativna kultura“ uz najveći pregled kreativnih radova iz 37 zemalja Nove Evrope.
Samo neka od imena čija predavanja će posetioci moći da isprate na ovogodišnjem festivalu su Ajaz Ahmed, osnivač i CEO agencije AKQA, poznat po kreativnim načinima upotrebe tehnologije u svom radu, prevashodno za brend Nike, kao i po svom bestseleru „Velocity“, a Golden Drum publika će premijerno prisustvovati predstavljanju njegove nove knjige „Limitless“. Zatim tu je Tomaš Sedlaček, kontroverzni ekonomista i autor knjige „Economy of Good and Evil“, a dolazi i legendarni kreativni direktor londonske agencije BBDO – Pau Brazier. Pored njih sa Golden Drum podijuma će vam se obratiti i Jason Romeyko, Global Chief Creative Director agencije Saatchi & Saatchi i autor kreativnog koncepta „Life is for sharing“ Deutsche Telekoma, Colin Nagy, CEO Barbarian Group koji će govoriti o ’native’ advertajzingu, autor bestselera “Brand of the 21st Century” Nick Kendall, Bella Szabo – Strategy i Innovative Director, DDB i Breakfast panel “Speed date with the future” na kom će učestvovati istaknuti profesionalci među kojima je i CEO Atlantic grupe, Mr Emil Tadeschi. Organizatori obećavaju i dodatna iznenađenja za sve ovogodišnje učesnike festivala.
Ovogodišnji Golden Drum je okupio 1208 prijava iz 25 zemalja, od 255 agencija i 26 različitih agencijiskih mreža, a svi se oni nadmeću za glavnu nagradu: Golden Net. Dva žirija čiji članovi zajedno imaju preko 120 nagrada Cannes Lions, će voditi dvojica istaknutih profesionalaca kreativne industrije, Chavo D’Emilio, Creative Director McCann Worldgroup Latin America and the Caribbean, President and Chief Creative Officer, McCann Buenos Aires, Argentina, ikona južnoameričkog advertajzinga. Druga istaknuta ličnost je Geoffrey Hantson, Chief Creative Officer, su-osnivač belgijske agencije Happiness, kog je Business Insider uvrstio na globalnu listu „25 most creative people in advertising”.
U petak, 16. oktobra, na Golden Drum Grand Award ceremoniji, Chavo D’Emilio, predsednik Single Channel žirija, i Geoffrey Hantson, predsednik Multi Channel žirija, će objaviti imena pobednika u grupama A-X. Golden Drum će takođe odati počast i pobednicima u prestižnim kategorijama festivala: dobitnicima Golden Rose Award, Tartini Award, Golden Net Award, Brand Grand Prix Award, Good Cause Grand Prix; takođe i primaocima specijalnih nagrada Golden Watch Award, Virtuoso Awards i nagrada u Off Drum konkurenciji.
Nakon toga će prisutni dočekati i uvođenje novog imena u Golden Drum New Europe Hall of Fame, a onda prisutne očekuje žurka zatvaranja Golden Drum festivala na kojoj će nastupiti cover bend Mono, praćen nastupom DJ Ichisan koji donosi muziku direktno sa podijuma velikih klubova SAD-a.
Više informacija vas očekuje na www.goldendrum.com.
**********
Prvi Golden Drum festival organizovan 1994. godine, počeo je kao skromna ideja koju su mnogi smatrali smelom i prolaznom. Od tada, Golden Drum International Advertising Festival je izrastao ne samo u evropsku manifestaciju, već i u istaknuti događaj priznat širom sveta. Od Trsta do Vladivostoka, od Helsinkija do Tel Aviva, Golden Drum je priznat kao jedan od najvećih, najvažnijih i najvidljivijih reklamnih pregleda i događaja godine. U dve decenije svog postojanja je stekao ugled na mapi većih reklamnih događaja. Festival slavi genius loci, duh mesta, i uvek prati svoj moto „oštra konkurencija, dobra škola, luda žurka i đavolski izazov“.
Tokom protekle 21 godine, Golden Drum je okupio više od 26.000 profesionalaca iz 40 zemalja širom sveta. Preko 36.000 prijava se takmičilo za prestižnu Golden Drum nagradu. Festival je ponosno ugostio brojne poznate ličnosti kao predsednike žirija, članove žirija i kao gostujuće predavače. 2010. godine Golden Drum je po prvi put napravio Golden Drum Hall of Fame za svoje najlojalnije saradnike, koji svake godine dobije novog člana. Golden Drum s ponosom predstavlja sledeće članove: Jure Apih, dugogodišnjeg predsednika i sadašnjeg počasnog predsednika Golden Drum-a, Adrian Botan, Farid Chehab, Michael Conrad, Ivan Čimburov, Meta Dobnikar, Ami Hasan, Jan Mariusz Demner, Jirži Mikeš, Juli Nemes(+), Milka Pogliani, Daniel Ružička, Dragan Sakan(+), Juraj Vaculik, Vital Verlič, Darek Zatorski i Jarek Ziebinski.
U zajedničkom ulaganju sa povezanim regionalnim festivalima od Azija-Pacifika (ADfest), preko Ibero-Amerika (FIAP) do Art direktora Kluba Evrope (ADC*E), lansirana je nova nagrada – The Intercontinental Advertising Cup (The Cup). Svi učesnici Golden Drum Takmičenja imaju ekskluzivno pravo da se takmiče za The Cup nagradu.
Prijavite se za Advertiser Serbia Daily Newsletter
Facebook
Twitter
LinkedIn
RSS